KAYMAKAMLIK SINAVI KAYNAK ÖNERİSİ

kaymakamlık sınavı kaynak önerisi - kaymakamlık kaynak listesi - kaymakamlık kaynak tavsiyesi.jpg

KAYMAKAMLIK SINAVI KAYNAK ÖNERİSİ

Kaymakamlık sınavına hazırlanırken kaynak ediniminde dikkat edilmesi gerekenleri ve önerilerimizi aşağıdaki gibi inceleyebilirsiniz.

Kaymakamlık sınavı konularını içeren ders notlarına başvurabilirsiniz. Bunu yanı sıra hukuk alanları için doğrudan mevzuata başvurabilirsiniz. Kaymakamlık Sınavı Mevzuat Listesi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

https://www.yakinegitim.com/duyuru/kaymakamlik-sinavi-mevzuat-listesi-nasildir-kaymakamlik-sinavi-icin-calisilmasi-gereken-kanunlar-hangileridir

Mevzuatın işlenerek oluşturulduğu konu kaynakları da tercih edilebilir. Konu kaynaklarını tercih ederken eserin sınav müfredatına uyumu, detaylı ve güncel içerikli, örnekler ve gerektiğinde içtihatla zenginleştirilmiş, soru bankasıyla uyumlu, görselleştirilmiş sunumlu olmasına dikkat edilmelidir. 

Yakın Eğitim, Kaymakamlık Uzaktan Eğitim paketi kapsamında ders notu ve yalınlaştırılmış mevzuat içeriğiyle canlı-video derslerine paralel ilerleyen kaynaklarını paket kapsamında sağlamaktadır. 

Kaymakamlık hazırlığınız kapsamında soru bankası ihtiyacınız da olacaktır zira konu çalışmalarınızı pekiştirmeli ve konu kapsamının sindirimini ölçümlemelisiniz. Soru Bankası seçerken edineceğiniz eser kapsamlı konu yayılımlı, farklı zorluk seviyeli, gerçek sınav formatına uyumlu, detaylı çözümlü ve açıklamalı, güncel ve yenilenmiş içerikli olmalı; kaliteli ve itibarlı bir yayınevi tarafından sunulmalıdır. Yakın Eğitim'de uzaktan eğitim paketi kapsamında Yakın Eğitim Yayınları'nın Mülki Kaymakamlık Soru Bankası Seti ve Mobil Soru Bankası setleri eğitim paketi kapsamında sağlanmaktadır. 

Kaymakamlık hazırlığında uzaktan eğitim paketini de bir kaynak olarak seçmeniz önerilmektedir. Özellikle tüm basılı materyaller dahil uçtan uca destek sağlayan platformlar tercih edilebilir. İtibarlı ve uzun yıllardır sektörde olan, sınav müfredatına tam uyum gösteren, doygun materyal desteği sağlayan, canlı dersler ile disiplin oluşturan, offline unsurlar ve interaktif araçlar sunan, şahsi ihtiyaçlarınıza uygun esneklikte olan ve son olarak platform hakkında referanslara ve geribildirimlere erişebileceğiniz platformlardan hizmet almanız önerilmektedir. Sayfamızın alt bölümünden Yakın Eğitim'in Kaymakamlık Online-Canlı Eğitim Paketini inceleyebilirsiniz. 

Son olarak ise Kaymakamlık sınavına hazırlanan diğer adaylarla iletişim kurarak kaynak paylaşımı yapabilir, deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Grup çalışmaları ve ders çalışma ortaklıklarıyla birlikte daha etkili bir hazırlık yapabilirsiniz. Unutmayın, kaynak seçiminde kendi öğrenme stilinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir.

İlgilenebileceğiniz Eğitimler

KAYMAKAMLIK ONLINE EĞİTİM

Başlangıç Tarihi:
15 AĞUSTOS 2023
Süre:
285 + 285 + 120 Saat
5500TL

İlginizi Çekebilecek Makaleler

2023-08-14
Detaylar makalemizde...